Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim
TERMAL OTELLER
ALAÇATI BUTİK OTELLER
KIBRIS OTELLERİ
KAYAK OTELLERİ
YOGA OTELLERİ
BALAYI OTELLERİ
İSLAMİ /MUHAFAZAKAR OTELLER
Bölgeler
Çeşme
Side
Kemer
Belek
Kuşadası
Bodrum
Fethiye
Lara Antalya
Alanya
Marmaris
Didim
Ayvalık
Gümüldür Özdere
KIBRIS
Pamukkale
Afyon
Uludağ
BURSA
Ilgaz
Abant
İzmir
SAKIZ
SAMOS
MİDİLLİ
KOS
RODOS
SONTORİNİ
MYKONOS
ATİNA
SELANİK
Ankara Kızılcahamam
GÜNEY AFRİKA TURU

1. Gün İstanbul

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları deski önünde saat 22.30'da Acenta yetkilisi ve rehberimizle buluşuyoruz.

2. Gün İstanbul - Johannesburg

Check-in işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları'nın TK 38 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55'de Johannesburg'a hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğumuzun ardından yerel saatle 10.40'da Johannesburg'a varışımızın ardından sayısız ödül, hafızalara kazınan özlü sözler ve tüm dünya liderlerine ilham kaynağı olan “Nelson Mandela” adına ithaf edilen meydanı ziyaret ediyoruz. Ardından De Beers binası, Ghandi Meydanı, Rissik postanesi, Rosebank ve Melrose Arch panaromik olarak görüyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün Johannesburg - Sun City

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Güney Afrika aslanlarını çok yakından tanıyabileceğiniz Ukutula Aslan Parkı'na doğru yola çıkıyoruz. Güney Afrika'da unutulmaz anlar yaşayacağınız parkta, yavru aslanlar ile keyifli vakit geçirebilir, hızlı ve öfkeli çıtalara dokunabilir, büyük bir aslan ailesi ile yürüyüş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Sun City'ye doğru yolumuza devam ediyrouz. Palmiye ağaçları, suni gölleri ve denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lüks oteller, golf şampiyonası merkezi ve dünyanın ikinci Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City inanılması çok güç şartlar altında Kıta Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş, dünyanın heryerinden turistlerin akın ettiği mükemmel bir suni şehirdir. Sun City ziyaretçilerine bir çok seçenek sunar; The Lost City’i keşfedebilir, Su Dünya’sında yapay dalgalar içinde yüzebilir, Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkânlarını da değerlendirebilirsiniz.

4. Gün Sun City – Pilanesberg

Güney Afrika’nın en büyük Milli Parkı, Pilanesberg'e doğru kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Yaklaşık 20 dakika sürecek kısa yolculuğun ardından Pilanesberg’e varışımızla odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden önce ekstra olarak düzenlenecek olan Safari Turuna katılabilirler.

5. Gün Pilanesberg

Sabah erken saatte kahvaltıdan önce turumuza dâhil olan Pilanesberg sabah safarisi için otelimizden ayrılıyoruz. Pilanesberg, Güney Afrika’nın en büyük ulusal parklarından biridir. Pilanesberg National Park’ta dağların arasında, volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan vahşi hayvanların günlük yaşantısına yakından tanıklık edeceksiniz. Safari esnasında Güney Afrika’nın Beş Büyüğü olarak tabir edilen aslan, buffalo, fil, leopar ve gergedanı bulmaya çalışacağız. Ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalıyoruz. Safarinin ardından lodge’umuza dönerek kahvaltımızı alıyoruz. Gün içinde lodge’da zaman geçirme imkânı. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden önce ise ekstra olarak düzenlenecek olan Safari Turuna katılabilirler.

6. Gün Pilanesberg – Johannesburg - Cape Town

Cape Town’a yapacağımız uçak yolculuğu için kahvaltımızın ardından Johannesburg havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Lesedi Kültür Köyünü ziyaret ediyoruz.Lesedi Köyü Güney Afrika'da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezinin başlangıcındaki video sunumu ile yerli kültürlerin tarihi anlatılıyor ve daha sonra Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi Lesedi Köyü'nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz.Tur bitiminde havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuk sonrası yüksek dağlarla çevrili bir yarımadada kurulu, Afrika Kıtası'nın en güneyindeki şehir Cape Town’a varıyoruz. Otele tranferimiz öncesi panoramik olarak yapacağımız şehir gezisinde, Parlamento Binası, Belediye Binası, Ümit Kalesi ile Bo-Kaap bölgesini göreceğiz.

7. Gün Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Ümit Burnu Yarımadası Turuna katılablirler. Turumuz, Camps Bay Koyu’ndan Ümit Burnu’geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varışımızla başlıyor. Buradan tekne ile açılarak Duiker Adasındaki fok balıklarını görüyoruz. Daha sonra Chapmans Peak’den geçerek, Simons Town yakınındaki Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki balık restoranında öğle yemeğimizi yedikten sonra Afrika’nın en güneybatı köşesinde , Bartholemeos Diaz’ın keşfettiği Ümit Burn’una gidiyoruz. Bu turda ayrıca, Cape Point’teki dünyanın en büyük deniz fenerini görme şansı buluyoruz. Turumuzun sonunda, farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

8. Gün Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Masa Dağı, Stellenbosch ve Şarap Bağları Turumuza katılarak, Afrika’nın bilinmeyen yönlerini keşfe başlayabilirler. Bu turumuza KWV üzüm bağlarını ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakika süren bir yolculuk sonrasında mahzenler gezilip, şarap tadımı yapıyoruz. Dünyanın en iyi şarap üreticilerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin şarap bağları bölgesinden çok ucuza kaliteli şaraplar satın alabilirsiniz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan Stellenbosch kasabasına geçerek şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz.Öğle yemeğimizi bölgedeki çiftliklerden birinde aldıktan sonra Spier Çiftliğinde, Afrika kartallarını gözleyebileceğimiz bir kuş çiftliğini de ziyaret edeceğiz. Masa Dağı’nın 1087 m. yükseklikteki tepesinde sonlanacak gezimizde doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Teleferiğin çalışması hava şartlarına bağlıdır) Geri dönüş yolculuğunun ardından otelimize varış.

9. Gün Cape Town - İstanbul (Uçakta)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Türk Hava Yolları'nın TK45 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.15'te hareket ediyoruz.

10. Gün İstanbul

Yerel saat ile 05.25'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

      -Türk Hava Yolları ile İstanbul - Johanesburg // Capetown - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,

 -Johannesburg'da Table Bay vb. oda & kahvaltı dahil konaklama,

 -Pilanesburg'da Bakabung Bush Lodgeda vb. yarım pansiyon konaklama,

 -Sun City'de Cascades vb. otelde oda & kahvaltı dahil konaklama,

 -Cape Town da Cape Town Hilton City Center vb. otelde oda & kahvaltı dahil konaklama,

 -Programda belirtilen transferler,

 -Programda dahil olduğu belirtilen geziler,

 -Johannesburg Şehir Turu

 -Capetown Şehir Turu

 -Pilanesberg Sabah Safarisi

 -Lesedi Kültür Köyü turu

 -Ukutula Aslan Parkı

 -Havalimanı ve güvenlik vergisi,

 -Türkçe rehberlik hizmeti,

 -Zorunlu seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      -Yurtdışı çıkış harcı (15TL),

 -Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

-Öğle ve akşam yemekleri

 -Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 -Bahşişler

-İzmir ve Ankara uçuş bağlantı üceretleri

 -Şehir Vergileri

FİYATLAR 

Tur Adı Tur Tarihi 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi 3. Kişi 0 - 2 Yaş 3 - 12 Yaş  
Güney Afrika Turu

08.06.2018

17.08.2018

2396 € 3224 € 2396 € 696 € 2376 €